Lütfen Bekleyin

Twitter’da Gizli Kilitli Hesapları Görme

Twitter’da bir açık nedeniyle Gizli Kilitli hesap kullanan kişilerin hesapları görünür hale geldi. Twitter’da gizli kilitli hesapları görmek bu açık sayesinde çok kolay! Peki twitterda gizli kilitli hesapları nasıl görebiliriz? İşte detaylar…

Günümüzün popüler uygulamalarından olan Twitter kullanıcılarına iki farklı hesap profili sunmaktadır. Bunlar ”Herkese Açık Profiller” ve ”Gizli-Kilitli Profiller”. Başlangıç olarak bu türler hakkında bilgi vermek gerekirse ;

Herkese Açık Profil : Sizi takip eden etmeyen herkesin sizi görebileceği hakkınızda fikir-görüş yazabileceği hesap türüdür. Bu profil türünü üye olanların yanı sıra üye olmayan ”Misafir” kullanıcılar da görebilmektedir.

Gizli Kilitli Profil : Sadece sizi takip eden kullanıcıların sizin profilinize ulaşabileceği hesap türüdür. Eğer siz bir kişiyi takip ediyosanız ve takip ettiğiniz kişi sizi geri takip etmiyosa o kişi sizin profilinizi göremeyecektir. Özel profil olarak adlandırdığımız bu hesaplar karşımıza korumalı veya gizli hesap olarak gelmektedir.

Gizli Hesaplar Görünür Hale Geldi!

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen bazı sorunlar nedeniyle Gizli-Kilitli hesap kullanan kişilerin hesapları görünür hale geldi. Bu hata bazı Android kullanıcılarını etkiledi ve hesaplarının hala gizli olduğunu sanan kullanıcıların paylaşımları, tweetleri ve belgeleri başka kullanıcılar ve ”Misafirler” tarafından görüntülendi.

Bu olaydan ötürü bir özür yazısı paylaşan Twitter, problem yaşayan insanların genellikle hesaplarında bazı değişiklikler yapmaya çalışan ve yapan kişilerin olduğunu belirtti. Özür yazısında ayrıca ” Bize duyduğunuz güven için minnettarız. Her geçen gün bu güveni kazanmak için daha çok çalışıyoruz.” kelimelerini kullandı.

Paylaşılan açıklamada ayrıca PC ve IOS kullanıcıların bu hatadan etkilenmediğini sadece Android kullanıcılarının etkilendiği belirtlimişti. Twitter hatayı yaşayan hesapların belgelerinin ve bilgilerinin üçüncü kaynaklar tarafından ele geçirilmediğini fakat sorunu yaşayan hesapların kullanıcılarının güvenlik açısından şifrelerini değiştirmesini önerdi.

Peki Gizli Hesapları Nasıl Görürüz?

Asıl konuya gelecek olursak Twitter’da gizli hesapları görmek için herhangi bir uygulama vb. yoktur. Bununla ilgili çıkarılan herşey asılsızdır. Herhangi bir sitede gizli profil görmek amacıyla verdiğiniz bilgiler kişisel hesabınızı tehlikeye atar.

Gizli hesapları anonim olarak görmek istiyorsanız bunun için ”Fake” (Sahte) isimli bir hesap açıp görmek istediğiniz kullanıcıya takip isteği atabilirsiniz. Yalnız bu yolun işe yaraması için ise takip isteği attığınız kullanıcının isteği kabul etmesi gerekmektedir.

Instagram Gizli Hesapları Görme Bu Uygulama Sayesinde Çok KOLAY!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
Secondary Navigation