Lütfen Bekleyin

Instagram Gizli Hesapları Görme Bu Uygulama Sayesinde Çok KOLAY!!

Instagram Gizli Hesapları Görme Bu Uygulama Sayesinde Çok KOLAY!!

Birkaç gün öncesine kadar bu sorunun cevabı sizlerin de bileceği üzere hayırdı.Fakat birkaç gün öncesinde çıkan “Ghosty” adlı uygulama Instagram’daki gizli profillere erişim sağlayabiliyor.

Günümüzün en büyük sosyal medya platformu olan Instagram’da geçtiğimiz günlerde bazı kullanıcılarının çok hoşuna gidecek, bazı kullanıcıları ise oldukça sinirlendirecek bir açık bulundu.

Instagram nedir?

Instagram, fotoğraf ve video paylaşımları yapmayı sağlayan ve takip etme sistemi odaklı bir sosyal medya sitesidir. Otoriter ve dev sitelerin en büyükleri arasında kendine yer bulmuştur. Hem güvenli ve gizlilik ilkesine bağlı kalması hem de basit ve kullanışlı bir arayüzünün olması buna ortam sağlamıştır. Aynı zamanda bu uygulama üzerinden reklam vb. yollarla para kazanılması, daha çekici bir platform olmasına olanak tanımıştır.

Instagram gizli hesap ne demek?

Gizlilik ilkesi altında, takipçileri korumak için hesaplar böyle bir imkana sahiptir. Yani sizi takip etmeyen kişiler, hesabınız gizli olduğu taktirde paylaşımlarınızı göremez. Sadece sizi takip edenler paylaşımlarınızı ve hikayelerinizi görebilir. Diğer bir çok uygulamada da benzeri bir sistem bulunmaktadır. En bariz örneği ise Facebook. Paylaşımınızın hangi kitlelere hitap edeceğini ayarlayabiliyorsunuz. Sadece ben seçerseniz sadece siz görebilirsiniz. Herkese açık ve arkadaşlar seçeneğini seçtiğinizde ise, yalnızca seçtiğiniz kitle paylaşımlarınızı görebilecektir. Bu da gizlilik ilkesi açısından oldukça önemli rol oynar.

Gördüğünüz gibi sosyal medya platformları böyle güvenlik önlemlerini alarak, seçimi size bırakmaktadır. Instagramsa her paylaşıma ayrı olarak yapmayıp, tüm hesabı gizli yaparak güvenlik önlemini sağlamaya çalışıyor. Bu şekilde izin vermediğiniz kişilerin, paylaşımlarınızı ve hikayelerinizi görmesini engellemiş olursunuz. Hesabı açık duruma getirdiğinizde, her şey herkes tarafından görüntülenebilecektir.

Instagram gizli hesabın içerisini görmek mümkün mü?

Birkaç gün öncesine kadar bu sorunun cevabı sizlerin de bileceği üzere hayırdı.Fakat birkaç gün öncesinde çıkan “Ghosty” adlı uygulama Instagram‘daki gizli profillere erişim sağlayabiliyor.

Instagram Gizli Hesapları Görme Bu Uygulama Sayesinde Çok KOLAY!!

Bu uygulamanın faydaları neler ?

Bu uygulama meraklı insanlar için gerçekten birebir. Takip etmek istemediğiniz kişilerin profillerine bu uygulama sayesinde bakabiliyorsunuz. Her ne kadar Instagram’ın gizlilik politikasını ihlal etse de bence herkes 1 defa olsun bu uygulamayı kullanmak ister.

Ne gibi zararları olabilir ?

Zararına gelecek olursak da, uygulamaya girerken bizden Instagram kullanıcı adı ve şifremiz isteniyor. Bu da insanın içinde bir şüphe uyandırmıyor değil. Birkaç gün içinde bile 500.000’i aşkın kullanıcı Ghosty’i indirip giriş yaptı. Instagram cephesinden ise henüz bir açıklama gelmezken, epey Instagram kullanıcısı bir hayli sinirlenmiş durumda.

Retail lisans nedir? Retail – OEM – MAK Lisans Türleri Arasındaki Farklar?

One thought on “Instagram Gizli Hesapları Görme Bu Uygulama Sayesinde Çok KOLAY!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
Secondary Navigation