<!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics --> <script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=UA-148041531-1"></script> <script> window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-148041531-1'); </script><script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-6070364633891791" crossorigin="anonymous"></script>   Sodexo Geçen Marketler ve Sodexo Geçen Yerler - YayaGecidi

Sodexo Geçen Marketler ve Sodexo Geçen Yerler

avatar

Yusuf Naçar

 • e 0

  Mutlu

 • e 3

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 5

  Üzgün

Sodexo, kendi internet sitesinde Sodexo geçen marketler listesini paylaşmaktadır. Sodexo geçen marketler neresi sorusuna cevap bulmak çok basittir. Sodexo’nun resmi internet sitesine tıkladıktan sonra kişinin bu sitede istediği bölgeyi seçerek hatta istediği ilçe ve semti de işaretleyerek arama yapması mümkündür. Bu arama sonrasında seçilen bölgedeki Sodexo geçen marketlerin listesi karşınıza çıkar.

sodexo

Sodexo Nedir?

Sodexo; özel ve kamu kuruluşları tarafından verilen yemek kartıdır. Sodexo kullanan firmalar ve kurumlar, bünyesinde çalışan kişilere aylık yemek giderlerini karşılamaları için Sodexo kartı temin ederler. Sodexo çipli bir karttır. Kartın içerisine her ay kurumun belirlediği miktarda para yatmaktadır. Sodexo’nun yatıp yatmadığını öğrenmek oldukça kolaydır. Bunun için yapılmış uygulamalar vardır. Bu uygulamalar, Android ve iOS’ta mevcuttur. Bunlara ek olarak, Sodexo geçen herhangi bir işletmeden de kartın dolum işlemlerinin yapılıp yapılmadığı öğrenilebilir. Sodexo’nun kullanımı oldukça basittir. Fakat, Sodexo her işletmede kullanılamaz. Sodexo pos cihazının bulunduğu firmalarda görevliler yükleme işlemini yapabilirler. Ardından, kişiye yükleme yapıldığına dair bir fiş vermektedirler. Bu fişte yükleme miktarına dair bilgiler mevcuttur.

Sodexo Geçen Yerler

Sodexo geçen yerlerin sıralaması istenilen kriterler doğrultusunda yapılabilmektedir. Örneğin, sıralamalar, konuma, puana veya isme göre yapılabilir. Bunun yanı sıra, mutfak türü kısmında istenilen alternatife göre seçim yapmak mümkündür. Sodexo geçen marketler hangileridir diye merak edenlerin büfe veya şarküteri kısmını tıklaması gerekir. Bunun dışında farklı arama seçenekleri de bulunmaktadır. Şu an açık iş yeri, misketli üye iş yeri, masa servisi, paket servis, catering, al götür gibi seçenekler arasından kişinin istediği alternatifi seçmesi mümkün olmaktadır.

SODEXO GEÇEN MARKETLER TAM LİSTE

Sodexo kart geçen marketlere ek olarak aşağıdaki marketlerde de sodexo kart kullanarak alışveriş yapabilirsiniz.

Sodexo hangi marketlerde geçerli?

SELAM MARKET: İstanbulun anadolu yakasında bulunan selam market ile sodexo kart kullanarak alışveriş yapabilirsiniz, market fiyatları orta düzeyde.

BİÇEN MARKET: Biçen marketin de fiyatları çok uygun olup, İstanbul’un hemen hemen her semtinde mevcuttur.

HAPPY CENTER: İstanbul’da yaşamakta olan sodexo kart kullanan birçok kişinin alışveriş yaptığı markettir. Fiyatları da oldukça uygundur.

ÇAĞRI MARKET: Yılların eskitemediği market, Çağrı market ile sodexo kartınızı kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Fiyatlar da çok uygundur 🙂

Sodexo Kartı Nerelerde Kullanılır?

Sodexo kartı; restoran, kafe, pastane gibi yerlere ek olarak yukarıda belirtmiş olduğumuz sodexo geçen marketlerde ve süpermarketlerde de kullanılmaktadır. Restoran veya kafelerde yemek yemek için Sodexo kullanılabilir. Buna ek olarak, market alışverişlerinde Sodexo’dan faydalanmak mümkündür. Sodexo’nun tamamen bitmediği durumlarda sonraki aya devredip devretmeyeceği merak konusudur. Sodexo’nun içinde yer alan paralar, bir sonraki aya devreder. Bu durum yıl sonlarında farklıdır. Aralık ayındaki para yıl sonu güncellemelerinden dolayı ocak ayına aktarılmaz.

Sodexo Yemek Harici Harcanır mı?

Sodexo yemek harici de harcanabiliyor. Her restoran ve cafenin dışında bazı alışveriş mağazaları ile marketler sodexo ödemelerini kabul etmektedir. Ama bu durumda da sodexo kartınızın kurumsal kart olması gerekmektedir. Turuncu olan sodexo kartı kurumsal bir karttır ve yemek harici diğer tüm alışverişlerde de kullanılabilir. Bir diğer kart ise mavi karttır. Bu sadece yemek için kullanılır. Yemek kartını da sadece restoran ve kafelerde kullanabilirsiniz.

!!!Sodexo kartınıza para yatırdığınız zaman bazı yerlerde bu parayı komisyonlu bir şekilde çektirebilirsiniz. Bu durumda nakit olarak paranızı almanız mümkündür. Sodexo için bu yerleri araştırabilirsiniz. Bu yerler çekim sonrasında sizden çektikleri paranın %5’i civarında bir para alacaklardır.

İstanbulkart geçen marketler yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar
avatar
 • Yeter Artık 2 sene önce
 • ya o kadar yazıyosunuz da ben bu kartı kullanmıyorum insan bi nasıl nakit paraya çevirebilirim onu da yazar.!….

avatar
 • Selim İdris 2 sene önce
 • Yazı harika da sodexodaki bakiyeyi nakit olarak nasıl alabiliriz onu da yazsaydınız keşke

avatar
 • Hüseyin güngör 2 sene önce
 • 565656BIY