Site icon Yayagecidi.com I Sosyal İçerik Sitesi

Windows 10 USB Hazırlama UEFI 2021

Windows 10 usb hazırlama

Windows 10 usb hazırlama

2021 yılında PC’nize format atmak veya Windows sürümünüzü artırmak mı istiyorsunuz? Elinizde yeterli alana sahip boş USB var fakat sizler USB’ye Windows’u nasıl aktaracağınızı bilmiyor musunuz? Windows 10 USB hazırlama rehberimiz sizlere yardımcı olabilir.

Oldukça kolay olan birkaç tane adımı izledikten sonra, kolay biçimde Windows’unuz için format USB’si hazırlayabileceksiniz.

UEFI Windows USB’si İçin Gerekenler

Windows’un USB’sini hazırlamak adına gereken tüm her şeyi alt başlıklarımızdan bulabilirsiniz.

Windows 10 ISO Dosyası

Windows 10 USB hazırlama için, Windows 10 ISO dosyasını indirmelisiniz. İndireceğiniz sürümün güncelliğinden emin olmak için Microsoft’un sitesinden en güncelini edinebilirsiniz.

8 GB Boyuta Sahip USB

Windows’un ISO dosyasının yeni boyutu 5+ GB olduğu için, eskiden yeterli olan 4 GB’lık USB modelleri, artık yeterli olmamaktadır. En azından 8 GB kapasiteli bir USB belleğe sahip olmalısınız.

Rufus Programı

Windows 10’u USB’ye aktarmak adına, Rufus adlı programın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.

Windows 10 USB Nasıl Hazırlanır?

USB’mizi hazırlarken dikkat etmemiz gereken ufak konular var. Windows 10 USB hazırlama için, birazdan sizlere vereceğimiz maddeleri adım adım takip etmelisiniz. USB hazırlamak için gerekli maddeler ise şu şekilde;

Windows USB’si Secure Boot Kapama

Hazırlmaış olduğunuz USB’nin secure boot ayarını kapatmak için BIOS’a giriş yapmanız gerekiyor. Windows 10 USB hazırlama işlemi için gerekli olan bu kısım için takip etmeniz gereken adımlar;

Exit mobile version