Lütfen Bekleyin

WeTransfer Nedir, Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

WeTransfer Nedir, Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

WeTransfer nasıl kullanılır, PC ve telefondan kullanılabilir mi? WeTransfer kullanarak ne gönderebiliriz? İşte tüm merak edilenler…

WeTransfer nasıl kullanılır, PC ve telefondan kullanılabilir mi? WeTransfer kullanarak ne gönderebiliriz? İşte tüm merak edilenler..

WeTransfer Nedir, Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Dosya paylaşımı için genelde, USB bellekler veya diskler değil de daha hızlı yöntemler olarak çevrimiçi hizmetlerden faydalanılıyor. OneDrive, Dropbox, Google Drive gibi hizmetler dosyaları hem saklayıp, hem de gönderip almanızı sağlıyor. Fakat herhangi bir bilgi verme, kayıt veya oturum açma işlemiyle uğraşmak istemiyorsanız, WeTranfer dönemin en iyi en modern seçeneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor..

WETRANSFER KULLANIMI!

WeTransfer’in kullanımı oldukça basit ve pratik.. Peki eposta, bluetooth, USB sürücüler gibi seçenekler varken neden WeTransfer tercih edilmeli? Sebeplerinden birkaçını sizin için derledik..

Yazımızın en başında da okuduğunuz gibi dosya gönderimiiçin kayıt gerekmiyor. WeTransfer’in ücretsiz sürümünde 2GB’a kadar olan dosyaları rahatça gönderebiliyorsunuz. Tabi ki USB sürücülerle de dosya aktarmanın kendine göre faydaları var, GB’larca boyuta sahip dosyaları göndermek ve almak için harici diskler daha uygun olabilir. Ancak 20MB ile 2GB arasındaki dosyaları uzaktaki birine hızla göndermek, WeTransfer ile çok daha kolay.

WeTransfer Nedir, Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

WeTransfer Bize Neler Sunuyor?

– 2GB’a kadar dosyaları ücretsiz olarak gönderme.

– Birden fazla dosyayı tek seferde gönderebilme.

– Dosyalarınız, bir hafta sunucularda saklanıyor.

– Ücretli sürümde 20GB’a kadar dosya gönderme.

– İndirme bağlantısını eposta olarak karşı tarafa gönderebilme.

– Dosyanız indirildiğinde size yapılan bilgilendirilme.

WeTransfer Nedir, Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

WeTransfer ile Dosya Gönderimi!

Göndermek istediğiniz dosya veya dosyaları hazırladıktan sonra tek yapmanız gereken wetransfer.com adresine girmek ve şu adımları takip etmek…

Sitenin girişinde ücretli veya ücretsiz seçeneklerinden birini seçmeniz istenebilir. Take me to Free seçeneğine tıklayarak ücretsiz sürümü seçebilirsiniz. Bu sürümde büyüklüğü 2GB’a kadar dosyalar gönderebilirsiniz.

– Sol tarafta Add your files bağlantısına tıklayın ve göndereceğiniz dosyayı veya dosyaları ekleyin.

– “Email to” bölümüne dosyayı göndermek istediğiniz kişinin eposta adresini girin..

– Your email bölümüne ise kendi eposta adresinizi yazın.

– Mesaj eklemek isterseniz, Message kısmına bir şeyler yazabilirsiniz.

– Transfer düğmesine basın ve dosyaların yüklenmesini bekleyin. Dosya büyükse işlemin ne kadar süreceğini ilerleme durumunu takip ederek görebilirsiniz.

Ve bitti. WeTransfer size dosyayı veya dosyaları başarıyla gönderdiğine dair bir eposta gönderecek. Karşı taraf epostayı açıp dosyayı indirdiğinde ise bununla ilgili bir eposta daha gönderecek..

WeTransfer Nedir, Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Telefondan Dosya Gönderip Alma!

Android ve İOS üzerinden dosya gönderimi için öncelikle WeTransfer’in mobil uygulamasını indirmiş olmanız gerekiyor. Fakat dosyayı gönderdiğiniz kişi, dosyayı indirebilmek için uygulamayı indirmesine gerek yok; sadece epostada üzerinden gelen bağlantıya tıklayarak dosyayı indirebilecek.

– WeTransfer uygulamasını indirip açın..

– Göndereceğiniz fotoğrafları, videoları veya dosyaları seçin.

– Ekrandaki Next seçeneğine tıklayın.

 To alanına dosyayı veya dosyaları göndereceğiniz kişinin eposta adresini girin.

 From bölümüne kendi eposta adresinizi yazın.

-Eğer isterseniz Message alanına bir mesaj girebilirsiniz.

 Transfer’e basın.

Dosya aktarım durumunu gösteren bir ilerleme paneli görünecek. Bittiğinde Done düğmesine basabilirsiniz. Gönderim sırasında herhangi bir sebeple dosya gönderimini iptal etmek isterseniz, Cancel’ seçeneğine tıklayabilirsiniz..

WeTransfer Nedir, Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

WeTransfer, 2GB’a kadar dosyaları, fotoğrafları ve videoları ücretsiz olarak göndermek için kusursuz bir hizmet. Ancak çok daha büyük dosya gönderimleriniz için dosyaları parça parça göndermeniz gerekebilir.

NOT: Göndereceğiniz dosya tek bir dosya ise ve boyut 2GB’ı aşıyorsa, WinRAR programını kullanarak dosyayı sıkıştırıp 2GB’lık parçalara bölebilirsiniz. Eğer birden fazla dosya gönderecekseniz, dosyaların toplam boyutunun 2GB’ı aşmasında bir sorun yok. Bu durumda yukarıda belirtilen adımları tekrar izleyerek dosyaları WeTransfer üzerinden ayrı ayrı gönderebilirsiniz..

One thought on “WeTransfer Nedir, Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
Secondary Navigation