Lütfen Bekleyin

Geçtiğimiz günlerde efsane seri Star Wars’ın yeni filmi olan Star Wars : Rise Of The Skywalker fragmanı yayınlandı ve film 20 Aralık’ta vizyona girecek. Film için şimdiden ön bilet alanların sayısı milyonları aştı. Şimdi gelelim hiç izlemeyen ve izlemek isteyen film severler nasıl izlemeli ? Yıllardır üzerine tartışılan Star Wars serisi izleme rehberi. Detaylar yazımızda…

Geçmiş filmler 1,2,3,4,5,6,7,8 olarak çıkmış olsa da serinin bu şekilde izlenmesi hayran kitlesini sinirlendiriyor. Biz sizler için araştırıp farklı farklı birkaç izleme sırasını yazımıza ekledik. Seride ”Orjinal”, ”Prequel” ve ”Yeni” olmak üzeri üç ayrı üçleme bulunuyor.

Star Wars Bölüm 1: Gizli Tehlike

Bir Jedi ve çırağı görevleri sırasında Anakin adında bir çocukla karşılaşırlar ve çocuğun potansiyelini fark ederler. Çocuk köledir ve onu yanlarında götürmek isterler. Çocuğu köle tüccarlarından kurtarırlar ve görev sırasında yanlarında götürürler. Filmde izleyenler fark etmeksizin büyük bir komplo dönüyordur. Anakin ise ilerde çok büyük biri olacaktır.

Star Wars Bölüm 2: Klonların Saldırısı

İkinci bölümümüz ilk bölümden 10 yıl sonrasını konu almaktadır. Anakin Skywalker 19 yaşına gelmiştir ve galaksiye kaos, savaş hakimdir. Anakin ve ustası Obi-Wan Kenobi’ye bir prensesi ve senatörü koruma görevi verilmiştir. Filmde birçok kanlı savaş vb. öğeleri görsek de ayrı olarak galaksiye hakim olan politik düzene de tanık olmaktayız.

Star Wars Bölüm 3 : Sith’in İntikamı

Clone Savaşlarının sonu neredeyse gelmiştir. Karanlık taraf gücünün çoğunu ve savaşı neredeyse kaybetmiştir. Anakin ve Obi-Wan ise karanlık tarafın son komutanını yakalamak ile görevlendirilmiştir. Karakterlerimiz bir yandan savaş ile bir yandan da politik sorunlarla uğraşmak zorundalardır. Anakin ona istediği değerin verilmediği düşünmektedir ve bu sebepten ötürü ise çok sinirli ve öfkelidir.

Star Wars Bölüm 4 : Yeni Bir Umut

Filmimizde gezegen yok eden kitle kontrol silahı olan ”Ölüm Yıldızı” nın planlarının Obi-Wan Kenobi’ye ulaşması gerekmektedir. Planlar ulaşsa bile Obi-Wan artık yaşlı bir adamdır ve gerekli nitelikler onda yoktur. Hikayenin bu kısmında yeni bir karakter ortaya çıkıyor. Luke Skywalker ve onun ekibinden olan Han Solo isimli kaçakçı.

Star Wars Bölüm 5: İmparator

İmparatorluk rejimi gücünün doruklarında ve asiler tükenmek üzere. Prenses ve Han Solo takip altında tutulmakta. Herşey umutsuzluk ve çaresizlik ile devam ederken…

Star Wars Bölüm 6: Jedi’ın Dönüşü

İmparatorluk güçlü ve asiler azınlıkta galaksi adına büyük bir savaş verilmekte. İmparatorluk eskisinden daha güçlü ve daha büyük bir ”Ölüm Yıldızı” yapmakta. Luke Skywalker ve arkadaşları bu yeni Yıldızı yok etmek zorundadır. Bu film mini-final niteliğindedir.

Star Wars Bölüm 7 : Güç Uyanıyor

Yepyeni karakterler ve hikayeyle birlikte karşımıza çıkan yeni filmimizde ana konu Luke Skywalker’ın bulunduğu yeri gösteren harita. Galaksiye ”İlk Düzen” adlı örgüt terör estirmektedir. Baş karakterlerimiz Rey ve Finn ise galaksinin tek umududur.

Star Wars Bölüm 8 : Son Jedi

Karakterlerimiz yeni bir şeyin peşinde ”Güç” ün geçmişi ve sırlarının peşinde bu sırları öğrenmeye çalışırlarken galakside büyük bir savaş verilmekte savaşın galibi galaksiye hakim olacaktır.

Son çıkacak film Star Wars Bölüm 9 : Skywalker’ın Yükselişi filmi hakkında elimizde pek birşey yok sadece teoriler bulunmakta. Peki bu başyapıtları hangi sırayla izlemeliyiz. İşte izlenme sırası ;

Kronolojik Sıra : I-II-III-IV-V-VI-VIIVIII

Çıkış Sırası : IV – V – VI – I – II – III

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
Secondary Navigation