Lütfen Bekleyin

Neslican Tay hayatını kaybetti. Uzun süredir tedavi gören ve defalarca kanseri yenen Neslican Tay en son kaldırıldığı yoğun bakımının ardından hayatını kaybetti.

Bacağındaki tümörden dolayı 2018’de bacağı kesilen 3 kere kanseri yenen Neslican Tay, ne yazık ki kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Birçok kanserle boğuşan insana ilham olan Neslican’ın biyografisi sizlerle…

Kanser hastalığına karşı yürüttüğü mücadele ile tanınan ve sosyal medya fenomeni olan Neslican Tay’ın hayatını kaybetmesi, sevenlerini hüzne boğdu. İşte, Neslican Tay hakkında merak edilen tüm detaylar…

Neslican Tay Hayatını Kaybetti

Neslican Tay 1998 yılında Bursa’da doğdu. Fen lisesi mezunu olan Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize’de tamamladı. Üniversite sınavına iki hafta kala kansere yakalandığını öğrendi, araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek durumunda kaldı. Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican Tay, üniversite sınavına girdi ve şu ana kadar Bahçeşehir Üniversitesi’nde psikoloji eğitimi gördü.

2018 yılında kanser nedeniyle bir bacağını kaybeden ve kendisine “Demir Kadın” denilen Neslican Tay, Ayşe Arman’a verdiği röportajda söylediği “Bacağım yok ama yaşam sevincim var!” , “Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki… Çok daha fazlasıyım!” sözleriyle binlerce insana ilham oldu. Hastalığının yeniden nüksettiğini sosyal medya hesabından duyuran Neslican Tay, dördüncü kez kanser mücadelesi veriyor.

İnsalara Mücadele Hırsı Verdi!

Sol bacağının kesilmesine neden olan kanser hastalığına karşı yürüttüğü mücadele azmi ile tanınan ve sosyal medya fenomeni haline gelen Neslican Tay’ın takipçileri genç kızın sağlığına kavuşması için dualarıyla ve iyi dilekleriyle desteklerini iletti.

Rize’nin Gülbahar Mahallesi’nde ailesi ile oturan Neslican Tay, 2 yıl önce kanser hastalığına yakalandığını öğrenmişti. Tümör nedeniyle sol bacağı kesilen genç kız, hayattan kopmadı, aksine müthiş azmi ile kanser hastalarına örnek oldu. Sosyal medya hesabından hastalığını duyuran ve kanserle mücadele edeceğini açıklayan Neslican, yaşadıklarını ve tedavi süreçlerini takipçileri ile sürekli olarak paylaşmıştı.

Neslican Tay Hayatını Kaybetti

Kısa sürede 800 bini aşan takipçi sayısına ulaşan Neslican, bir yandan tedavi görürken, diğer yandan Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü kazanarak eğitimini sürdürdü. Kanser hastalığı ile mücadelesi esnasında kendisi gibi hastalara verdiği moral ve destekle bilinen ve ünlenen Neslican , fenalaşınca İstanbul’da bir hastanede yoğun bakıma alınmıştı.

“Belki kaybedeceğim, ama savaşırken kaybedeceğim.” Demişti Neslican , belki kaybetti ama kendisi gibi yüzlerce hastaya da yaşamı sevmeyi ve sonuna kadar mücadele etmeyi öğretti. Işıklar içinde uyu Demir Kadın!

İlgini Çekebilecek Yazılarımız;

2 thoughts on “Neslican Tay Hayatını Kaybetti – Neslican Tay’ın Biyografisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
Secondary Navigation