Lütfen Bekleyin

KYK Burs/Kredi Sonuçları Açıklandı!

Kyk Burs/Kredi Sonuçları Açıklandı!

KYK burs/kredi başvuru sonuçları açıklandı. Bu yıl da binlerce öğrencinin başvuru yaptığı KYK Burs/Kredi Ücretleri Ne Zaman Yatıcak? İşte tüm detaylar!!

Gündemimizi meşgul eden en büyük konulardan biri olan KYK burs/kredi başvuru sonuçları açıklandı. Üniversite öğrencileri şimdi sıradaki adım olan KYK burs/kredi başvuru sonuçları açıklandı. Bu yıl da binlerce öğrencinin başvuru yaptığı KYK burs/kredi başvuruları için işte detaylar!

KYK Ücretleri ne kadar?

Bu sene için KYK burs/kredi ücretlerinin yükselmesi beklenmekteydi. Geçtiğimiz sene ücretler şu şekildeydi; Ön lisans/ Lisans programları için 500 TL Yüksek Lisans 1000 TL ve Doktora 1500 TL şeklinde burs/kredi verilmekteydi. Bu sene ise ücretlere zam geldi. Açıklama Sayın Cumhurbaşkanı tarafından duyuruldu. Sayın Cumhurbaşkanı gelecek olan zammın Ocak 2020 itibariyle geçerli olacağını duyurdu ve ücretlerin şu şekilde olacağını söyledi; Ön Lisans/ Lisans 550 TL, Yüksek Lisans 1100 TL ve Doktora 1650 TL şeklinde olacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şunları da ekledi; ”Biz iktidara gelmeden önceki miktar ne kadardı? 45 Lira idi. Şimdi ne kadar? Nereden nereye…” diyerek müjdeli haberi duyurdu.

KYK Bursları Neye Göre Veriliyor?

İlk defa burs alacak olan öğrenciler için kurum, öğrencinin aldığı puana,yerleştiği bölüme ve ailesinin sosyal, ekonomik durumuna bakıp ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız burs veriyor. Daha önceden burs alan öğrenciler için ise Üniversitedeki başarısı ve not ortalamasına bakılarak başarılı öğrencilere karşılıksız burs veriliyor.

Kredi Yurtlar Kurumu WebSitesi Çöktü!

Geçtiğimiz 6 Kasım Çarşamba akşamı bir hareketlilik yaşandı. Oluşan yoğunluğun ardından Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun resmi sitesi çöktü ve siteye erişim uzun bir süreliğine kesildi. Bunun üzerine Kredi ve Yurtlar Kurumu resmi twitter hesabından bir açıklama yaptı.

” Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz tarafından 15-21 Ekim tarihleri arasında alınan burs/kredi başvuruları için değerlendirme süreci devam etmektedir. Sürecin ardından sonuçlar http://yurtkur.gsb.gov.tr resmi sitemizden ve resmi sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır.”

KYK Burs/ Kredi Sonuçları Açıklandı!

KYK Burs ve Kredi SONUÇLARI AÇIKLANDI. Kyk burs ve kredi sonuçları 16 Kasım 2019 günü açıklandı. Kyk Burs ve kredi sonuçlarına bu linkten ulaşabilirsiniz.

KYK Burs/Kredi Ücretleri Ne Zaman Yatıcak?

KYK Burs/Kredi sonuçları açıklandıktan sonra ücretlerin ne zaman yatacağı konusunda resmi bir açıklama olmamasıyla beraber ücretlerin tahmini olarak Aralık 2019 itibariyle yatmaya başlayacağı düşünülüyor.

Sonuçlar açıklandığı vakit haberdar olmak için sitemizi takip edip en güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
Secondary Navigation