Lütfen Bekleyin

Son dakika haberine göre, Silivri taraflarında 13.59’da 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi! İstanbul ve çevresinde bundan dolayı büyük bir panik yaşandı. Şiddetli sarsıntının ardından İstanbullular sokaklara çıktı.

İstanbul’da saat 13.59’da deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre 6, AFAD’ın verilerine göre ise 5.8 büyüklüğünde olan afet, Silivri açıklarında yerin 6.99 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Sarsıntı Sonrası İSTANBUL VALİLİĞİNDEN İLK AÇIKLAMA: HASAR İHBARI YOK

İstanbul Valiliği’nin son sarsıntı ilgili yaptığı açıklama;  “İçişleri Bakanlığı (AFAD) Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre; Marmara Denizi (Silivri açıklarında) bugün saat 13.59’da 5.8 Mw büyüklüğünde bir sarsıntı meydana gelmiştir. Meydana gelen afet sonrasında saat 14.20 itibariyle ilimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ihbar hatlarına herhangi bir hasar ihbarı yapılmamıştır. Bütün birimlerimiz depremin ilimizdeki etkilerini yakından takip etmektedir.” şeklinde.

Deprem Sonrası İMAMOĞLU VE YILMAZ’DAN AÇIKLAMA

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaşanan afetle ilgili ; “ Can ve mal kaybına dair bilgi ulaşmış değil dedi. ”

Kocaeli’de Okullar Tatil Edildi!

Yaşanan deprem, Kocaeli’de kısa süreli paniğe yol açtı ve bina içindeki insanlar hızla kendini dışarı attı. Deprem sonrası panik yaşanan Kocaeli genelindeki okullarda öğrenciler tahliye edilirken, eğitime yarım gün mecburi ara verildi. Afet sonrası korku ile okul önlerine gelen veliler çocuklarını alıp evlerine döndü.

3 thoughts on “İstanbul’da Deprem! Son Dakika!

  1. Geri bildirim: Yalova'da Deprem! -

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
Secondary Navigation