<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-6070364633891791" crossorigin="anonymous"></script>   İngilizce Öğrenme Teknikleri -

casino siteleri - slot siteleri

İngilizce Öğrenme Teknikleri

avatar

bir garip ebegümeci

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kolay İngilizce öğrenme teknikleri

Herhangi bir yabancı dil öğrenmeniz, hem mesleki hem de kültürel açıdan sizlere oldukça büyük faydalar sağlayacaktır. İngilizce öğrenme teknikleri sayesinde, İngilizce dilini daha kolay öğrenilebilir hale getirmeniz mümkün.

Öncellikle dil öğrenme konusunda, kişinin karakterine kazandırması gereken 2 büyük olgu bulunmakta;

 1. Azim: Sürekli olarak yeniden deneyebilme hevesinizin olması gerekiyor. Kolay pes etmeyi unutun, kolay pes edenlerden olursanız, kuvvetle muhtemel İngilizce de dahil olmak üzere, diğer hiçbir yabancı dili öğrenemezsiniz.
 2. Süreklilik: İlk başlarda çok başarılı dil öğrenme süreçleri geçiriyor olabilirsiniz. İngilizce öğrenme teknikleri arasında kendiniz için en uygununu bulmuş da olabilirsiniz. Fakat süreklilik olmazsa bunların hiçbir önemi yok. Süreklilik olmadığı müddetçe, öğrendiklerinizin yanına yeni bilgileri kendinize katmayı bırakın bir kenara, öğrendiklerinizi bile unutabilirsiniz.

Kolay İngilizce Öğrenme Teknikleri

Hız günümüzde insanoğlunun işine en çok yarayan olgu. Fakat bu olgunun bizlere getirdikleri kadar, bizlerden götürdükleri de var. Bizlerden götürdüğü en büyük özellik ise, sabretmek. Sabır olmadan kolay şekilde herhangi bir konuda tam başarıya ulaşılabileceğini düşünmüyoruz. Ancak başarıya ulaşabileceğiniz kolay İngilizce öğrenme teknikleri yardımıyla, uzun vadede kendinize yeni bir dil öğrenme becerisini katabileceğinizi düşünüyoruz.

Sizlere sunacağımız teknikler, yalnızca İngilizce öğrenme esnasında değil, diğer dilleri öğrenmek için de kullanabileceğiniz olgulardır. Basit İngilizce öğrenme yolları;

 • Kelime ezberi için yapmanız gereken en basit yöntemlerden bir tanesi, bir A4 kağıdını eşit 16 parçaya bölmek. Bu işlem için kağıdı sürekli ikiye katlayarak (eşit biçimde) ilerledikten sonra, bir makas yardımı ile kesme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Sonrasında kartın bir yüzüne İngilizce kelimenin kendisini, kartın diğer yüzüne ise İngilizce kelimenin Türkçe de olan karşılığını yazmalısınız. 16 kelimeye yakın böyle yaptıktan sonra, kartın bir yüzüne bakıp, diğer yüzünde yazanı tahmin ederek çalışmaya devam edebilirsiniz. Kolay İngilizce öğrenme teknikleri ezber yapma için bire bir olan bu yöntem sonrası, yanlış cevap verdiğiniz kelimelere yoğunlaşarak, onları da tam manasıyla öğrenebilirsiniz.
 • Gramer (Dil Bilgisi) ve benzeri işlemler için Udemy’den beğendiğiniz ve seviyenize uygun olan kursları alarak yolunuza devam edebilirsiniz.

İngilizce KPSS ÖABT makalemizi de okuyarak, KPSS sınavına nasıl hazırlanmanız gerektiğini görebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli