Site icon Yayagecidi.com I Sosyal İçerik Sitesi

HarmonyOS Kurulumu Nasıl Yapılır? HarmonyOS Nedir?

HarmonyOS Kurulumu Nasıl Yapılır HarmonyOS Nedir

HarmonyOS kurulumu nasıl yapılır? HarmonyOS nedir? Huawei’nin yeni işletim sistemini ayrıntılarıyla birlikte sizlere anlatıyoruz.

Huawei’nin yeni işletim sistemi test sürecini atlattı. İlgili sistem yakın bir zaman içerisinde beta sürümüne başlayacak. Kulislerden gelen iddialara göre ise HarmonyOS’u taşıyacak ilk telefonun Huawei P50 modeli olacağı söylenmekte. Peki HarmonyOS nedir? HarmonyOS kurulumu nasıl yapılır? Gelin bu soruları bütün ayrıntılarıyla cevaplayalım.

HarmonyOS Nedir?

Huawei’nin Amerika Birleşik Devletleri tarafından ambargoya uğradığı herkes tarafından bilinmekte. Bu ambargo sonucunda ise firmanın büyük yaralar aldığını söyleyebiliriz. Şüphesiz ki bu yaraların en büyüğü Android işletim sisteminin kullanılamaması oldu. Bu bağlamda da firma kendi işletim sistemini geliştirme kararı aldı. Zira an itibariyle piyasada sadece iki dominant mobil işletim sistemi bulunmakta. Bu sistemler Android ve iOS şeklinde özetlenebilir. Fakat Huawei bu noktadaki üçüncü oyuncu olmak niyetinde. Bu sebepten ötürü de firma yakın bir zaman içerisinde HarmonyOS işletim sistemini çıkartmayı planlıyor. Böylelikle de firmanın Amerikan şirketlerine yazılım bazında hiçbir bağımlılığı kalmayacak. Bu sayede olabildiğince Amerikan şirketlerinden uzaklaşmak isteyen Huawei, direkt olarak kendi ekosistemini kurmayı planlıyor.

Elbette ki Huawei’nin bu çabası son derece takdire şayan. Öyle ki Huawei’nin bu çabasında başarılı olma ihtimali de mevcut. Çünkü yeni bir HarmonyOS çıkışı ile birlikte bütün Çin’in ilgili sistemi kullanacağı aşikar. Bu bağlamda yapacağı kullanıcı geliştirmeleri ve yenilikleriyle beraber Huawei’nin rakipleri Android ve iOS’a yetişme ihtimali mevcut.

HarmonyOS Kurulumu Nasıl Yapılır?

İlgili sistemin kurulumu an itibariyle mümkün değil. Bu bağlamda kurulum konusunda herhangi bir yönlendirmede bulunmamız yanlış olacaktır. Lakin ilgili işletim sisteminin bütün Çin bazlı telefonlarda kullanılmasının mümkün olması söz konusu. Bu noktada da kullanıcılara iki adet seçenek sunulması mümkün; HarmonyOS ya da Android seçeneği. Bu özelliğin Huawei cihazlarda aktif olarak kullanılacağı bilinmekte. Ancak Xiaom, Oppo, Redmi, Meizu ve benzeri Çinli üreticilerde durumun ne olacağı bilinmiyor. Gelen bilgiler gösteriyor ki üçüncü parti geliştiriciler ile beraber bu üreticilerin telefonlarına da kurulum yapılması mümkün olacak. İlerleyen süreçlerde HarmonyOS kurulumu nasıl yapılır sorusunun cevabını tam anlamıyla alacağız. Bu yazımızda sizlere HarmonyOS nedir sorusunu cevapladık. Daha fazlası için yayagecidi.com‘u takipte kalın.

Exit mobile version