<!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics --> <script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=UA-148041531-1"></script> <script> window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-148041531-1'); </script><script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-6070364633891791" crossorigin="anonymous"></script>   En Pahalı 9 Alkollü İçki Ve Fiyatları

En Pahalı 9 Alkollü İçki Ve Fiyatları

avatar

Eren Acar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En pahalı içki kategorisinde yer alan pek çok içki çok uzun süredir açılmamıştır. Yani dünyanın en pahalı içkisi çeşitlerine sahip olabilmek için çok uzun süre açılmamadan bekletilmelidir.

En Pahalı İçki Hangisi?

Seveni ve sevmeyeni olan içkiler çok sayıdadır. Ama bu listede yer alan içkiler o kadar değerlidir ki herkes sevebilir. Bu listedeki içkilerin her biri çok sayıda usta gurme tarafından tadım testlerinden geçirildi. Bu tadım testlerindeki kriterlerden en yüksek puanları aldılar. Çok özel tarifler ile damıtıldılar. Yine çok uzun süre boyunca şişelerde muhafaza edildiler. İşte ucuz olanından en pahalı olanına doğru dünyanın en pahalı içki listesi.

9- Vieille Bon Secours Ale

Belçika’nın biralarının meşhur olduğunu herkes bilir. Vieille Bon Secours Ale de Belçika’da üretilmiş olan en pahalı içki olabilir. Değeri ise yaklaşık olarak 1200 Amerikan doları. İçki internet üzerinden sipariş edilebiliyor. İnternet üzerinden satın alındıktan sonra devasa büyüklükteki kargo eve geliyor. Bu da onu en pahalı alkol listesine sokuyor.

8- Winston Kokteyl

Winston Kokteyl bir viski. Fakat sadece şişe fiyatı değil bir shot bardağı fiyatı bile oldukça fazla. En pahalı içki Winston Kokteyl fiyatı on dört bin Amerikan doları. Bu fiyat şişe fiyatı olarak satılmıyor. Sadece bir bardak fiyatı bu. 

7- Legacy by Angostura

Dünyanın en pahalı içkisi listesinde üçüncü sırada Legacy by Angostura var. 3- Legacy by Angostura özel ve şık bir kutusu ile servis edilmekte. Fiyatı ise ortalama olarak yirmi beş bin Amerikan doları. O kadar değerli ki tüm dünya üzerinde ondan sadece yirmi adet bulunuyor. Üretiminin üzerinden on yedi, yıl geçmesine rağmen sadece yirmi adet üretildi. 

6- Château d’Yquem

Château d’Yquem bir çeşit şaraptır. Herkes tarafından bilinen Roschild ailesinin Fransa’da evlerinin bahçesinde ektikleri üzüm ağaçlarından elde edilmiştir. Bu da onu en pahalı alkol listesine almıştır. Fiyatı da yaklaşık olarak yüz otuz bin Amerikan dolarına denk gelmektedir.

5- Penfolds Ampoule

Penfolds Ampoule bir çeşit beyaz şaraptır. Bu şarap üretimi sırasında sadece ama sadece on iki adet üretilmiştir. Bu kadar az üretilmesinden dolayı Penfolds Ampoule en pahalı içki sınıfına girmeye hak kazanıyor. Fiyatı ise yüz kırk bin Amerikan doları.

4- Dalmore 62

Dünyanın en pahalı içkisi listesinde altıncı sırada Dalmore 62 var. Tüm dünya üzerinde on iki adet yer alıyor. Fiyatı ise yaklaşık olarak iki yüz on beş bin Amerikan doları. Bu da onu çok değerli yapıyor. Singapur’un merkez hava alanında bu fiyata alıcılarını bekliyor. 

3- Armand de Brignac Midas

Armand de Brignac Midas’ın en pahalı alkol listesinde olma nedeni biraz daha farklı. Onu farklı yapan şey ender bulunmasından kayaklanmıyor. Armand de Brignac Midas’ı pahalı yapan etmen şişesi. Armand de Brignac Midas bir şişesi tamı tamına 30 litre. Dünya ne pahalı içkisi Armand de Brignac Midas iki yüz otuz bin Amerikan doları.

2- Diva Votka

Diva Votka dünyanın en pahalı içkisi listesinde çıtayı arşa çıkarıyor. Değeri tamı tamına bir milyon Amerikan doları. Pahalı olmasının sebebi onun değerli kumlar ile filtre edilmiş olması. En pahalı alkol Diva Votka alıcısı çok nadir.

1- Tequila Ley 925

Dünyanın en pahalı içkisi Tequila Ley 925’dir. Değeri de tam üç buçuk milyon Amerikan doları. En pahalı alkol elmas süsler ile süslenmiş. Bu da onu listenin en başına atıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar
 • En İyi 7 Tekila | 1 sene önce
 • […] üründe yaptığımız gibi tekilada da en iyi tekila ile ilgili bir makale hazırladık. İşte en iyi 7 tekila […]