<!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics --> <script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=UA-148041531-1"></script> <script> window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-148041531-1'); </script><script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-6070364633891791" crossorigin="anonymous"></script>   En İyi 6 Ağrı Kesici -

En İyi 6 Ağrı Kesici

avatar

bir garip ebegümeci

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ağrı kesici, vücudunuzda ortaya çıkan ağrıların dindirilmesi için kullanılan bir ilaçtır. Birçok farklı ağrı kesici türü bulunmaktadır. Bu ağrı kesiciler ağrının şiddeti ve kaynağı gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle ağrınız için doğru ağrı kesiciye doktorunuz karar vermelidir. Doktorunuz ağrınızın kaynağını, süresini ve şiddetini dikkate alarak doğru ağrı kesiciyi reçete edecek ve kullanım talimatlarını tarafınıza bildirecektir.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan etkili, en iyi ağrı kesicileri sizler için derledik. 

Apranax  

Apranaxetkili bir ağrı kesici olarak sık tercih edilmektedir. Apranax’ın en önemli özelliği migren gibi güçlü ağrıları dahi kısa sürede geçirebilmesidir. İlaç etkisini ise 10 ila 15 dakika gibi kısa bir sürede göstermektedir. Apranax iki farklı türde piyasaya sürülmüştür. Bu türler şu şekilde sıralanabilmektedir: 

 • Apranax Fort : Orta şiddetli ağrılar için geliştirilmiş Apranax türüdür. 
 • Apranax Plus : Şiddetli ağrılar için geliştirilmiştir.  

Dolorex 

Dolorex, ağrı kesiciler arasında yüksek etkili olmasıyla bilinen ve sık tercih edilen, en iyi ağrı kesicilerden birisidir. Dolorex migren ağrısı gibi şiddetli ağrıları giderilebilmektedir. Bunun yanı sıra orta şiddetli baş ağrısı ve adet sancısı gibi ağrılar için de tercih edilebilmektedir. Dolorex ağrı kesicisinin etkisini göstermesi için 15 ila 30 dakika gibi bir süre geçmesi gerekmektedir.  

Parol  

Parolpek çok ağrının giderilmesi için kullanılan popüler ağrı kesicilerden birisidir. Özellikle ülkemizde oldukça sık tercih edilmektedir. Parol ağrı kesicisi baş ağrısı, diş ağrısı ve kas ağrısı için tercih edilebilmektedir ve listemizdeki en zararsız ağrı kesici olabilir. Bunun yanı sıra enfeksiyon ve travma ağrıları için de kullanılmaktadır. Etkisini 15 dakika gibi bir sürede göstermektedir. Yüksek şiddetli ağrıların yatıştırılması için Parol Plus ağrı kesici türü bulunmaktadır. 

Novalgin  

Novalgin, orta şiddetli ağrıların giderilmesi için tercih edilen bir ilaçtır. Özellikle travma sonrası ağrıları ve ameliyat ağrılarını gidermek için kullanılabilmektedir. Genellikle baş ağrılarının giderilmesi için kullanılmaktadır. Bununla birlikte diğer tüm ağrı kesiciler gibi Novalgin ağrı kesicisinin de doktor tarafından ayrıntılı bir tıbbi geçmiş araştırması yapıldıktan sonra reçete edilmesi önem arz etmektedir. Novalgin ilacının etkisini göstermesi için yaklaşık olarak 20 ila 25 dakika gerekmektedir.  

Majezik  

Majezik özellikle adet sancılarını kolay geçirmesi ile bilinen bir ağrı kesicidir. Bunun yanında baş ağrıları, kas ağrıları ve eklem ağrıları üzerinde de etkisini göstermektedir. Majezzik için iyi ağrı kesici ilaçlardan biri diyebiliriz. Majezik ilacının etkisini göstermesi için gereken süre ise yaklaşık olarak 30 dakikadır.  

Arveles 

Arveles, diş ve baş ağrıları için kullanılan bir ilaçtır. Hatta baş ağrısı için en iyi ağrı kesici diyebiliriz. Bunun yanında migren ağrısı gibi şiddetli ağrıları da geçirebildiği bilinmektedir. Arveles ilacının diğer kullanım alanları ise adet ağrıları, ameliyat sonrası ağrılar, eklem ağrıları ve kas ağrılardır. İlaç kısa süre içerisinde etkisini göstermektedir. Kullandıktan sonra etkisini görebilmeniz için gereken süre 10 – 20 dakikadır. En iyi Ağrı kesici ilaçların tamamı gibi Arveles ilacının da doktor gözetiminde kullanılması gerekmektedir. 

En iyi ağrı kesici krem veya en etkili ağrı kesici krem hangisi diye merak ediyorsanız size  Lavanden, Flekosteel, Agridin gibi ağrı kesici krem markalarını deneyebilirsiniz. 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli