Lütfen Bekleyin

Black Friday (Efsane Cuma) Ne Zaman?

Kasım ayının sonuna gelirken, efsane cuma tekrardan gündemimizi meşgul ediyor. Efsane cuma etkinliği bu sene de ilgi oldağı olmayı başardı. Black friday ne zaman? Black friday indirimleri neler? Efsane cuma indirimleri sahte mi? Alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Kasım ayının sonuna gelirken, efsane cuma tekrardan gündemimizi meşgul ediyor. Efsane cuma etkinliği bu sene de ilgi oldağı olmayı başardı. Black friday ne zaman? Black friday indirimleri neler? Şahane cuma indirimleri sahte mi? Alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Türkçeye kara cuma veya şahane cuma olarak çevrilen kampanya için aklınızdaki tüm sorulara cevap bulabileceğiniz yazımıza fazla uzatmadan başlayalım.

Black Friday Nedir?

Şükran Günü’den sonraki gün amerikada black friday olarak tanımlanır. 1932’den beri noel alışverişinin simgesi olan efsane cuma, her sene kasım ayının dördüncü cuma günü başlar. Türk firmalar black friday yerine genellikle efsane cuma veya şahane cuma gibi isimlerle kampanya başlatmaktadır. Kara cuma günü mağazalar sabah erken saatte açılır, gece geç saatlerde kapatılır. Bazı ürünlerde %75’e varan indirimler uygulanarak, mağaza stokları eritilir. Türkiye’de özellikle e-ticaret siteleri günler öncesinden hazırlık yapar. Stok durumu kontrol edilir, reklam çalışmaları yapılır, kargo şirketi ile anlaşma sağlanır.

Black Friday Ne Zaman?

Kara Cuma indirimleri? Kara Cuma ne zaman?

black-friday efsane cuma şahane cuma indirimleri ne zaman

Şahane cuma indirimleri ne zaman başlayacak? Şahane Cuma 2019 indirimleri ne kadar sürecek?

Efsane Cuma bu sene 29 Kasım tarihine tekabül ediyor. Fakat ülkemizde noel kutlanmadığı için firmalar bu tarihe pek fazla uymuyor. Dünya genelinde black friday indirimlerinin 1 hafta sürmesi bekleniyor fakat bu firmalar arasında değişkenlik gösterebilir. Bazı firmalar bu sene şahane cuma etkinliğini erken açıkladı. İşte o firmalar;

Hepsiburada 21 kasım perşembe günü saat 21:00’da indirimlerin başlayacağını müşterilerine duyurdu.

Trendyol ise 25-29 kasım günleri arasında indirim yapacağını müşterilerine duyurdu. N11 ise henüz bir duyuru yapmadı.

Sözde İndirimlere Dikkat!

Bazı firmalar sözde kara cuma indirimi adı altında ürün fiyatlarını yüksek göstererek kara cuma indiriminde standart satış fiyatından satış yapmakta. Kara cuma adı altında yapılan bu sahtekarlık, kara cuma indiriminden yararlanan müşterileri aldatmaktadır. Bu gibi durumlar tespit edilince müşteriler tarafından boykot uygulanabilir. İndirimler ne kadar %75’e varan şeklinde duyrulsa da büyük beklentiler içerisine girmeyin!

Efsane cuma veya şahane cuma ile ilgili yazımız bu kadar, aklınıza takılan soruları yorum kısmında belirtebilirsiniz. Hepinize keyifli alışverişler.

Lev Nikolayeviç Tolstoy ‘u Ölüm Yıldönümünde tanıyalım!

Franz Kafka Kimdir? Franz Kafka’nın Dünyaca Ünlü Eserleri!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
Secondary Navigation