<!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics --> <script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=UA-148041531-1"></script> <script> window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-148041531-1'); </script><script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-6070364633891791" crossorigin="anonymous"></script>   Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir ve Nasıl Yapılır? -

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir ve Nasıl Yapılır?

avatar

Emrecan Ulu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

SEO nedir ve nasıl yapılır

SEO nedir ve nasıl yapılır? Arama motoru optimizasyonu hakkında merak edilen her şeyi ayrıntılarıyla sizlere açıklıyoruz.

Günümüzde arama motoru optimizasyonu gerçekten çok önemli bir rol kaplamakta. Çünkü arama motoru optimizasyonu sayesinde web siteleri arama sıralamalarında çok daha öne çıkabiliyor. Bu bağlamda da milyonlarca web sitesi arasından öne çıkmak adına iyi bir optimizasyon sağlamak şart. Dolayısıyla optimizasyon gerçekleştiren ve farklı şekillerde optimizasyon yapan birçok iş kolu ortaya çıktı. SEO nedir ve nasıl yapılır sorusu bu noktada sıklıkla sorulmakta. O halde gelin Arama motoru optimizasyonu nedir ayrıntılarıyla yanıtlayalım.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?

SEO, belirli kelimeler üzerinde çalışmak suretiyle web sitenizin Google’da öne çıkmasını sağlayan bir işlemdir. Örneğin birisinin Google’a “telefon satın al” yazdığını farz edelim. Bu noktada kişinin görmek isteyeceği içerikler muhtemelen telefon satın almak ile alakalı olanlardır. Böylece telefon satan web siteleri “telefon satın al” kelimesine optimizasyon yaparlarsa kendilerini bu kelimede öne atma şansına sahip olurlar. Dolayısıyla da direkt olarak hedefe, yani müşteriye erişme şansları mevcut olur. Bu durum sayesinde de çok daha rahat satış yaparlar. Aynı vaziyet içerik üretimi yapan web siteleri için de geçerli bir kaidedir, bu bağlamda SEO her site için şarttır diyebiliriz. Çünkü SEO yapmadığınız takdirde web siteniz milyonlarca web sitesi arasına karışır ve kaybolmaya yüz tutar. Bunun olmasını da emin olun ki ismetesiniz.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO yapmanın belirli kuralları yoktur. Her websitesi için bu optimizasyon tarzı farklı olabilmekte. Örneğin blog sitelerinde genel manadaki kategori kelimelerine önem verilirken, satış sitelerinde ise direkt olarak hedef kelimelere önem verilmekte. Dolayısıyla iki alanda da farklı işleyen bu süreç farklı yollara sebebiyet verebiliyor. Böylece en iyi şekilde optimizasyon yapmak mümkün olmakta. Size tavsiyemiz her zaman arama motoru optimizasyonu yapmayı bilen birisiyle iş yapmanız yönünde olacak. Çünkü ancak bu sayede web sitenizi gerçek manada optimize etme şansınız olur. Böylece siteniz diğer kullanıcılara daha rahat erişir. SEO nasıl yapılır ve nedir sorularının cevapları budur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli