Site icon Yayagecidi.com I Sosyal İçerik Sitesi

2021 Yılının Makyaj Trendi! Yılın Makyaj Stili ve Gözlerin Güzellik Sırları!

2021 Yılının Makyaj Trendi 1

Her ne kadar makyaj seven kadınlar, 2020’de de makyaj yapsalar da maskeler nedeniyle aşırıya kaçamadılar. Hatta kadınlar 2020’de makyaj yaptıklarında yoğunluğu en çok gözlerine verdiler. Maskeler nedeniyle kadınların makyaj stilleri ve günümüzde uyguladıkları trend renkler tamamen değişti. Makyaj malzemeleri de çoğunlukla maskelere bulaşma riski olmayanlardan satın alınır ve kullanılır hale geldi. Peki, 2021 yılının makyaj trendi nelerdir ve bu yıl makyajlarda neler öne çıktı? İşte, 2021’in güzellik sırları!

Gözler Bronz ve Pembe ile Vurgulanacak!

Işıltıyı seven hanımların bu yıl yüzleri gülecek. Özellikle gözlerde bakır ve kızılın tonları hâkim olacak. Bu yılın trendlerinde far kullanılırken ışıltıdan vazgeçilmeyecek. Hatta 2021 yılının makyaj trendi uygulamalarında, gözlerde bakırın ya da kiremit renginin birkaç tonu bir arada uygulanabilir.

Açık pembe ve kayısı gibi renklerde yine gözleri ön plana çıkaran renklerden oluyor. Dumanlı farlar ve 80’li yıllardaki popüler taş süslemeleri de oldukça trend olacak gibi görünüyor. Kadınlar bu yıl daha genç görünümlü ve daha alımlı gözlere bu renklerle kavuşulabilecekler. Gözlerde parıltıdan ve ışıltıdan bu yıl vazgeçilmeyecek.

Yılın Trendi Gözlerde Renkli Eyeliner!

Maskeler nedeniyle bu yılda gözlere ağırlık verilecek. Göz makyajlarında bu yılın trendi renkli eyelinerlar oluyor. Eyeliner, gözlere hem uzun hem de renkli olarak uygulanıyor ve tamamen gözlerin belirginleşmesini sağlıyor.

Göz makyajında birkaç renk eyeliner bu yıl kullanılıyor. Eyeliner stilleri de 2021’de değişiyor. Renk olarak pembeler, maviler ve yeşiller bir arada tercih edilebiliyor. Gözler bu renklerle daha da vurgulanabiliyor.

Fluffy Kaşlar Bu Yılda Trend!

Kaşlar bir süredir tamamen yukarı doğru kaldırılıyordu. Bu uygulama bu yılda 2021 yılının makyaj trendi olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle hem doğal bir görünüm vermek için hem de gözlerin çekik ve alımlı görünebilmesi için kaşlar yukarı doğru kaldırılıyor. Tabii kaşların bu şekilde durabilmesi içinde şeffaf maskaralar kullanılıyor.

Yılların Vazgeçilmezi Ceylan Bakışlar!

Yıllardır ceylan bakışlara sahip olmak isteyen kadınların çabaları bilinir. Gözlere uygulanan farklı tekniklerle ceylan misali bakışlara sahip olunabilir. Kirpikleri tel tel açan maskalar ve gözleri olduğundan daha büyük gösterebilen eyelinerlar kullanarak gözlere ceylan bakışı vurguları yapılabilir.

Kısaca 2021 yılının makyaj trendi genel olarak tüm yüze değil, maskeler nedeniyle çoğunlukla gözlere uygulanıyor.

Exit mobile version